neljapäev, 23. veebruar 2017


Katkendeid raamatust "Kuu, räägi minuga"


Hea Tegu Kirjastus, 2017, lk 89„Noh, näiteks, alustuseks – sinu tervis.“
„Mis sellega on? Mul on pidevalt nohu ja seljavalud ja... Mille eest siin tänulik olla on!“
„Sul on kaks kätt, kaks jalga, sa näed ja kuuled – kas see pole piisav?“
Maarja vaikib. Vaikib pikalt. Ta pole selle peale isegi mõelnud mitte, sest see on ju nii tavaline, kõigil inimestel on need kehaliikmed ju olemas.
„Ei ole kõigil,“ ütleb Kuu tema mõtteid lugedes. „Ja nad suudavad ja oskavad ikkagi nii palju eest oma elus tänulikud olla.“


"...Ütlesin lihtsalt, et sa oma fookust muudaksid ega arvaks, et terve pikk tulevik ees ning seega võid hetkel vaid niisama tähtsusetute asjadega tegeleda. Vahel tuleb AEG kätte varem, kui iial arvatagi oskad..."


„Hoopis sina ei saa veel millestki aru, kallis tütar. Elus tuleb ikka ette tülisid. Aga ei saa kohe nina püsti visata ja kõiki pikalt saata. Koolis ajavad sõbrannad närvi. Tööl kolleegid ja ülemused. Mida sa siis kavatsed ette võtta? Kas sa arvad, et meie ei nääkle oma kolleegidega vahel? Muidugi me vaidleme, aga selline ongi elu. Ja ülemused käivad tõeliselt närvidele, ent mida siis teha? Jooksen järgmisesse töökohta? Seal on ju jälle ülemused. Saadan needki pikalt, sest midagi ei meeldi, ja jooksen taas uude kohta, sest mulle ju ei sobi. Lõpuks saaksid ju töökohad ja inimesed otsa, ja mis siis edasi? Kullake, ei saa nii, elus tuleb õppida hoidma vägagi tihti oma suu kinni – jah, on valus, aga muudmoodi paraku ei saa.“


"Pean ju mõtlema sellele, mis ees ootamas on."
„Just – mõtlema. Mõtlemisel ja muretsemisel on vahe, Maarja. Sa võid mõelda, et kõik laabub homme ja näha olukordi hästi lahenemas. Aga sa võid ka muretseda ning kujutleda ette kõike halbades toonides – sinu vaba valik.“


„Sest ma ei saa pakkuda neile oma armastust, kui nad ei soovi seda. Minu armastus nende vastu lihtsalt ei luba seda. Ma ei saa neile anda seda, mida nad ei taha vastu võtta. Mina ei suru neile kunagi oma armastust peale...“
Lugejate kommentaare:


Helve Koppa:
"3-aastane lapselaps ütles, et mamma saigi kuu raamatu otsa. 2 päeva lugesin, arvatavasti loen veel, raamatus mitmeid elulisi mõtteid, mille üle tahan veel mõtiskleda.Teismelisest tütretütrest hakkasin kohe paremini aru saama."

Marika Tultseva
"Kuu, räägi minuga" loetud. Alguses oli sõna ja sõnaga loodi maailm! Liisu sõit bussis koos vana taaduga... jäin sõnatuks... kui reaalne tõde ja silmade avaja."

Juta Sammel:
"See on nii minu raamat! Mõttes panin „Kuu, räägi minuga“ ühele tasemele Saint-Exupery raamatuga „Väike prints“."

Siret Kullerkupp:
"Tõesti mulle meeldis ja tekkis tunne, et see ongi minust ja minu mõtetest kirjutatud, olen ka juba lapsepõlvest peale olnud kuulembeline ja üksi uitaja, proovides aru saada maailmaasjadest, ja nüüd seda lugedes tuli kõik uuesti silme ette ja pani taas mõtlema paljude asjade üle hoopis teisiti..."

Tiina Tuhkanen-Kostrova:
"Alguses näis raamat olevat värvikas ilukirjanduslik teos, väiksest tüdrukust. Tegelikult on see raamat aga midagi palju enamat. Väga sügavamõtteline, olulisi teemasid meelde tuletav ja üles äratav.  Puudutab otse naelapea pihta otsivat, omadega uitama läinud, puntrasse kinni jäänud hinge. Raamat aitab leida, mis on oluline ja mis vähem oluline. Kindlasti loen kunagi veelkord läbi. Julgen ka teistele soovitada, kes on jõudnud omadega punkti, kus ootavad vastuseid... siin raamatus on vastus."

Karin Tammeleht: 
"Kuu, kallis kuu, räägi minuga. Selline mõnus mõte tuli mulle pähe, kui kusagil poole peal olin. Kahjuks peab tõdema, et ega tõesti ei taha me endast väiksemaid kuulata ja ega ei oska ka teisi kuulata. Omast arust kuulame, aga tuumani ei jõua.
Olles samastunud Maarjaga siis hakkasin mõtlema, et kui minagi väiksem olin, siis minulegi meeldis looduses olla ja õnneks minul loodust jätkus. Nüüd aga vahel tunnen vajadust loodusesse kaduda, kas või natukeseks ja lihtsalt kuulata ja olla.
Mõnus lugemine ja parasjagu mõtlemapanev!"

Helje Madisson:
"Raamatu esimeses veerandis pidin möönma kirjutaja suurepärast oskuslikkust põimida sügavad siseheitlused nauditavaks dialoogiks. Võluv lihtsus ja selgus ilmnes ka tüdruku iseolemise mõtteavaldustes. Olles lõpetanud viimase lehekülje vajusin mõttesse ja pidin tunnistama, et tegelikult nii see elu käibki! Kel läheb aega pikemalt, kel lühemalt..."

Aili Tamsalu
"Mõnus lugeda. Raamatu esimene peatükk peaks olema kohustuslik kõigile meile - lastevanematele, kellel on kiire elutempo. Ärge unustage, et teie lastel on teid vaja! Kasvõi kuulamiseks, mis neil öelda on... Uskuge, me õpiks nii mõndagi, mis elurutus ununenud ja kaduma läinud. Kui lugema hakkate, ei lõpeta enne, kui läbi saab! Ilus, eluline ja natuke valus, mõtlemapanev igal juhul..."

Ülle Vahtra:
"Lugesin "Kuu, räägi minuga". Huvitav oli, ühe õhtuga sai läbi. Pani mõtlema!"
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar